LYŽOVAČKA V TATRÁCH

Doprajte si dovolenku plnú zimných dobrodružstiev a zažite vysnívanú lyžovačku. Zalyžujte si vo Vysokých Tatrách, ktoré ponúkajú až 22 km vždy h zjazdoviek.V strediskách Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec vás vyvezie 20 moderných lanoviek a vlekov.

Pripravená pre vás je najdlhšia až 6,5 km dlhá zjazdovka v Tatranskej Lomnici, alebo možnosť zalyžovať si z nadmorskej výšky 2190 mnajstrmšou zjazdovkou z Lomnického sedla. Štrbské Pleso ponúka 9 km zjazdoviek. Kratšie a nenáročné trate v Starom Smokovci sú ideálnou voľbou pre malé deti a začiatočníkov. K príjemnej lyžovačke patrí aj výdatná zábava v Apres Ski v každom stredisku.

V celých Vysokých Tatrách lyžujete na jednotný tatranský skipass. Novinka sezóny je predaj skipassov cez e-shop na www.gopass.sk. Z hotela priamo na svah vás v častých intervaloch vyvezie ekologický SKIbus.

Bežecké lyžovanie:. Trate sú pravidelne udržiavané a každý deň kvalitne pripravené. Areál Štrbské Pleso ponúka viacero okruhov s rôznou obtiažnosťou v celkovej dĺžke 25 km. Bežecké trate nájdete aj v Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci, ale aj v podhorí. Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici sa v zime mení na viacero bežeckých okruhov v celkovej dĺžke viac ako 10 km.

Tatranská Lomnica

V lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica sa nachádza 11 zjazdoviek rôznej obtiažnosti. Novinkou sezóny je nová 15-miestna kabínková lanovka na Skalnaté Pleso a 2,5 km nových zasnežovaných lyžiarskych tratí.

Stredisko zároveň ponúka viac ako 6 km zjazdoviek najnižšej náročnosti, čo ocenia najmä rodiny s deťmi.

Zažiť tu môžete slnečnú lyžovačku v najvyššie položenej, najstrmšej a najdlhšej zjazdovke  až 6,5 km dlhá carvingová trať z Lomnického sedla do Tatranskej Lomnice (903 m n.m. – 2190 m n.m.).

Starý Smokovec

Pre nenáročných lyžiarov a hlavne lyžiarov začiatočníkov je stredisko Starý Smokovec najvhodnejšou  destináciou. Jakubkova lúka a Starý Smokovec – Hrebienok s ľahkou obtiažnosťou zjazdoviek ponúka možnosť dôkladne sa pripraviť na náročnejšie trate. 

Stredisko ponúka výhodné skipasy platné len v danom stredisku, čo ocenia mnohí menej nároční lyžiari a úplní začiatočníci.

Pre tých čo lyžovať už vedia, ako vhodný relax padne denná alebo nočná sánkovačka po 2,6 km trati z Hrebienka do Starého Smokovca. Hore sa môžete nechať vyviesť pozemnou lanovkou.

Stredisko Starý Smokovec je ideálnym štartom pre zimnú turistiku k vysokohorským chatám a vodopádom. 

Vysokotatranský Hrebienok sa v zime mení na centrum ľadového umenia. Konajú sa tu majstrovstvá ľadových tesárov pod názvom Tatry Ice Master.

Štrbské Pleso

Stredisko Štrbské Pleso je najvyššie položené lyžiarske stredisko s dolnou stanicou vo výške až 1400 m.n.m. a najdlhšou lyžiarskou sezónou na Slovensku. Láka vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami so skvelými traťami na slalom, zjazd či bežecké lyžovanie.Ľahké a stredne náročné trate s obľubou využívajú rodiny s deťmi a pokročilí lyžiari.

Lyžiarom ponúka 9 km zjazdoviek, z toho viac ako 2 km nových zasnežovaných tratí. Jediná nočná lyžovačka vo Vysokých Tatrách je práve na Štrbskom Plese.

ATRAKCIE A AKTIVITY

Sánkovačka z Hrebienka

Zimná zábava v Tatrách stále nekončí. Vybláznite sa na upravovanej a osvetlenej 2,6 km dlhej sánkarskej dráhe z Hrebienka do Starého Smokovca. Vyviezť sa môžete pohodlne pozemnou lanovkou na lyžiarsky skipas do 16:30 gratis.

Sánky sú k dispozícii v požičovni pri údolnej stanici pozemnej lanovky. Dráha je otvorená denne od 8:30 do 16:30.

Nočná sánkovačka

Zažiť večer plný zábavy a dobrodružstva môžete počas nočnej sánkovačky 3x do týždňa. Každý utorok, piatok, sobotu 19:00-21:00. Nočná sánkovačka sa koná pri minimálnom počte 10 os. a teplote vyššej ako -20°C.

Snowtubing – Hrebienok

Pre deti, ale aj pre dospelých je celú zimu na Hrebienku otvorený rýchly snehový tobogan.

Zažite adrenalínovú jazdu plnú zábavy a späť na kopec sa nechajte vyvážať pohyblivým pásom.

Fun Park Štrbské Pleso 1355 m.n.m.

Zimný Fun Park ponúka viaceré zábavné, adrenalínové atrakcie na snehu pre všetky vekové kategórie!  Na svoje si prídu nielen deti, ale aj tínedžeri, rodičia aj starí rodičia. Doprajte si zážitok a nefalšovanú radosť a vyskúšajte snowtubing, airboarding, snowbags, snowraftin alebo zorbing a to všetko s garanciou snehu, v peknom horskom prostredí s výhľadom na skokanské mostíky.

LETO V TATRÁCH

Spoznajte neopakovateľnú prírodu, vodopády, horské doliny a ostré štíty národného parku. Aj počas leta získate so zľavovou kartou Tatry Card výhody na zaujímavé atrakcie a služby.

Výstupy na vrcholy a do dolín

Vysoké Tatry ponúkajú až 600 km turistických chodníkov k horským chatám a za prekrásnymi výhľadmi. Pohodlne Vás k nim vyvezú i tatranské lanovky, najznámejšia z nich – visutá lanovka vás odvezie zo Skalnatého plesa na druhý najvyšší vrch Tatier Lomnický štít.

Cyklotúry

Vydajte sa na celodenný cyklovýlet a vďaka dobre značeným chodníkom dokonale spoznajte zákutia regiónu Vysokých Tatier.

AquaCity

Objavte unikátny vodný svet pod Vysokými Tatrami

– aquapark AquaCity Poprad vám ponúkne 13 termálnych a relaxačných bazénov, tobogány, moderné wellness a aktivity pre rodinky s deťmi.

Tatralandia

Tatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Nachádza sa v regióne Liptov – oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory – Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy.

Počas návštevy aquaparku si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, atrakciám vo Funparku.

Jednoducho zábava, relax a dobrodružstvo 365 dní v roku na jednom mieste. V Tatralandii.

Tatranská divočina

Deti a rodinky čakajú v lete na Skalnatom plese skvelé výlety so zábavno-náučným programom. Príďte do „Tatranskej divočiny“ a zažite tatranské príbehy a skúšky, s ktorými spoznáte najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Tatier.

Pamiatky a relax

Vychutnajte si región Vysoké Tatry, spoznajte mnoho historických pamiatok v podtatranských mestách, historických centrách s množstvom kultúrnych a folklórnych podujatí.

Nechajte sa očariť tatranským letom!